مقایسه محصولات

نصب فر برقی در آشپزخانه

نصب فر برقی در آشپزخانه

 

فر برقی را در فضای آشپزخانه که به این منظور طراحی شده است، قرار دهید. ممکن است طراحی آشپزخانه به گونه ای باشد که برای دستگاه، فضایی در زیر یک میز و یا در داخل یک کمد ایستاده طراحی شده باشد. فر برقی را در جای خود و در چارچوب مورد نظر، با استفاده از پیچ و رول پلاک تثبیت کننده محکم کنید. برای تعیین مکان حفره ها، در ب فر برقی را باز کنید و به داخل آن نگاه کنید. برای ایجاد تهویه مناسب، اندازه گیری و تهویه فواصل مناسب باید در هنگام تنظیم برگه مدنظر قرار داده شوند.

نکته مهم

 اگر میخواهید فربرقی به درستی کار کند، فضای آشپزخانه باید مناسب باشد. کابینت های آشپزخانه که نزدیک به فر برقی قرار دارند باید از مواد مقاوم به حرارت ساخته شده باشند. اطمینان حاصل کنید که کابینت های نزدیک به فر برقی که از چوب روکش دار ساخته شده است، بتوانند درجه حرارت حداقل ۱۲۰ درجه سانتی گراد را تحمل کنند. پلاستیک ها و موادی که نمی‌توانند در برابر چنین دماهایی مقاومت کنند، ممکن است هنگام روشن بودن فربرقی، ذوب شده یا تغییر شکل دهند. قطعات الکترونیکی نیز، باید کاملا عایق بندی شوند. رعایت نکات فوق، یک الزام امنیتی قانونی است. همه محافظ ها باید کاملا در جای خود محکم شده باشند، به گونه ای که بدون استفاده از ابزارهای خاص، نتوان آنها را برداشت. باید جریان هوای کافی در فضای آشپزخانه، برای چرخش در اطراف فر برقی وجود داشته باشد. در بخش انتهایی دستگاه باید یک فضای خالی حداقل ۴۵ میلیمتری وجود داشته باشد.

 

بررسی سالم بودن دستگاه

وقتی بسته بندی دستگاه توسط سرویسکار مجاز شرکت باز می شود، اطمینان حاصل کنید که دستگاه به هیچ وجه آسیب ندیده باشد. چنانچه به وجود هرگونه آسیب دیدگی شک دارید، از دستگاه استفاده نکنید. مواد بسته بندی مانند کیسه های پلاستیکی، پلی استایرن و مواردی از این قبیل را از دسترس کودکان دور نگه دارید زیرا این مواد، برای کودکان خطرناک هستند.

هشدار در مورد نصب قفسه:

برای اطمینان از اینکه قفسه های فر برقی به صورت ایمن کار می کنند، نصب صحیح قفسه ها در روی ریل های کناری ضروری می باشد. انجام این کار موجب اطمینان از این می شود که در حین بیرون کشیدن طبقات برای برداشتن غذا، مواد غذایی به بیرون سر نمی خورند.

استفاده از جوجه گردان

جوجه گردان برای حرارت دادن به غذا به طور مساوی، در ترکیب با المنت گریل کار می کنند. در همین زمان، استفاده از آن، می تواند موجب تضمین حفظ ارزش غذایی مواد شود.

 تعویض لامپ

 برای تعویض لامپ باید مراحل زیر انجام شود:

1- دستگاه را از پریز برق جدا کنید و یا (کلید) برق اصلی را قطع کنید.

2- با چرخش لامپ در خلاف جهت عقربه های ساعت، لامپ را باز کنید.( ممکن است لامپ کمی سفت باشد). سپس یک لامپ جدید از همان نوع جایگزین کنید.

3- پوشش روی لامپ را در جای خود نصب کنید.

 نکته: فقط از لامپ های هالوژن ارائه شده توسط خدمات پس از فروش استفاده کنید.

ایمن سازی فر برقی در کابینت

1- فربرقی را در کابینت قرار داده و آن را با حفظ فاصله پشتی برای گردش هوا، تنظیم کنید.

2- درب فر برقی را باز کنیم.

3- تنظیم فر برقی در کابینت، باید به گونه ای باشد که فاصله آن از دیواره های کناری در نظر گرفته شده باشد.

روزنه های تهویه

در هنگامی که پخت و پز پایان می یابد یا فر برقی در وضعیت انتظار قرار می گیرد اگر دمای مرکز فر برقی بالاتر از ۷۵ درجه باشد، فن خنک کننده، به مدت ۱۵ دقیقه به کار کردن ادامه می دهد. در صورتی که دمای مرکز فر برقی کمتر از ۷۵ درجه شود، فن خنک کننده، زود تر متوقف میشود.

نکات:

1- ابعاد برش نباید از این مقادیر کمتر باشد.

2- داخل کابینت نباید کلید و یا پریز برق باشد.

نکته: تعداد لوازم جانبی همراه با فر برقی، به نوع دستگاه خاص خریداری شده بستگی دارد.